Input:

96/1973 Sb., Vyhláška ministra zahraničních věcí o Základní dohodě o vědeckotechnické spolupráci mezi Československou socialistickou republikou a Republikou Ecuador Garance

č. 96/1973 Sb., Vyhláška ministra zahraničních věcí o Základní dohodě o vědeckotechnické spolupráci mezi Československou socialistickou republikou a Republikou Ecuador
VYHLÁŠKA
ministra zahraničních věcí
ze dne 14. června 1973
o Základní dohodě o vědeckotechnické spolupráci mezi Československou socialistickou republikou a Republikou Ecuador
Dne 15. září 1971 byla v Praze podepsána Základní dohoda o vědeckotechnické spolupráci mezi Československou socialistickou republikou a Republikou Ecuador.
Podle svého článku VI vstoupila Dohoda v platnost dnem 1. března 1972.
Slovenské znění Dohody se vyhlašuje současně.1)
 
První náměstek ministra:
Krajčír v. r.
 
ZÁKLADNÍ DOHODA
o vědeckotechnické spolupráci mezi Československou socialistickou republikou a Republikou Ecuador
Vláda Československé socialistické republiky a vláda Republiky Ecuador, vedeny přáním rozvíjet vědeckou a technickou spolupráci mezi oběma zeměmi, uzavřely tuto základní dohodu o vědeckotechnické spolupráci:
Článek I
Smluvní strany se zavazují posilovat a umožňovat rozvoj vzájemné spolupráce na úsecích vědy a techniky.
Rozsah, formy a podmínky spolupráce budou stanoveny v souladu s ustanoveními této Základní dohody v dodatkových specifických smlouvách mezi podniky nebo organizacemi pověřenými smluvními stranami.
Článek II
Vědecká a technická spolupráce upravovaná touto základní dohodou se uskuteční v těchto formách:
1. Výměna expertů a vědeckých pracovníků, výměna studií a jejich realizace, konzultace a výměna studií a jejich realizace, konzultace a výměna názorů na studie a projekty stanovené v dodatkových smlouvách.
2. Poskytování stipendií kandidátům, kteří budou vybíráni na základě vzájemné dohody, v druhé zemi k absolvování kursů určených k prohloubení znalostí a ke specializaci na úsecích nebo v technických oborech, které mají prvořadý význam pro technologický a vědecký pokrok.
3. Společné studium experimentálních projektů technického a vědeckého charakteru, určených vzájemnými dohodami za účelem jejich realizace národními nebo mezinárodními institucemi.
4. Zřizování technicko-pedagogických dokumentačních středisek a center specializovaných na výuku a zdokonalování.
5. Jakákoli jiná činnost vědecké a technické spolupráce, která by byla dohodnuta podniky nebo organizacemi pověřenými smluvními stranami.
Článek III
Za účelem zabezpečení systematické a pravidelné činnosti při řízení vědecké a technické spolupráce uskutečňované na základě této Základní dohody se obě strany zavazují:
1. Společně zpracovávat přímo nebo prostřednictvím podniků nebo organizací pověřených smluvními stranami všeobecný program vědecké a technické spolupráce mezi oběma