Input:

682/2004 Sb., Nařízení vlády, kterým se vymezuje Ptačí oblast Pálava Garance

č. 682/2004 Sb., Nařízení vlády, kterým se vymezuje Ptačí oblast Pálava
NAŘÍZENÍ VLÁDY
ze dne 8. prosince 2004,
kterým se vymezuje Ptačí oblast Pálava
Vláda nařizuje podle § 45e odst. 1 a 2 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění zákona č. 218/2004 Sb.:
§ 1
Předmět úpravy
(1)  Vymezuje se Ptačí oblast Pálava (dále jen „ptačí oblast”).
(2)  Předmětem ochrany ptačí oblasti jsou populace čápa bílého (Ciconia ciconia), orla mořského (Haliaeetus albicilla), včelojeda lesního (Pernis apivorus), strakapouda jižního (Dendrocopos syriacus), strakapouda prostředního (Dendrocopos medius), pěnice vlašské (Sylvia nisoria), lejska bělokrkého (Ficedula albicollis) a ťuhýka obecného (Lanius collurio) a jejich biotopy.
(3)  Cílem ochrany ptačí oblasti je zachování a obnova ekosystémů významných pro druhy ptáků podle odstavce 2 v jejich přirozeném areálu rozšíření a zajištění podmínek pro zachování populací těchto druhů ve stavu příznivém z hlediska ochrany.
§ 2
Vymezení ptačí oblasti
(1)  Ptačí oblast se rozkládá na území Jihomoravského kraje, v katastrálních územích Bavory, Bulhary, Dolní Věstonice, Horní Věstonice, Klentnice, Mikulov na Moravě, Milovice u Mikulova, Nové Mlýny, Pavlov u Dolních Věstonic, Perná a Sedlec u Mikulova.
(2)  Územní vymezení a popis hranice ptačí oblasti jsou obsaženy v příloze č. 1 k tomuto nařízení, orientační grafické znázornění ptačí oblasti je obsaženo v příloze č. 2 k tomu nařízení.
(3)  Mapové podklady v měřítku 1 : 25 000, v nichž je zakresleno území ptačí oblasti, jsou uloženy v ústředním seznamu ochrany přírody1) a v elektronické podobě na Ministerstvu životního prostředí, Správě Chráněné krajinné oblasti Pálava, Krajském úřadu Jihomoravského kraje a obecních úřadech obcí s rozšířenou působností, v jejichž správním obvodu se ptačí oblast nachází.
§ 3
Činnosti, ke kterým je třeba souhlas orgánu ochrany přírody
(1)  Jen s předchozím souhlasem příslušného orgánu ochrany přírody2) lze v ptačí oblasti, mimo současně zastavěné a zastavitelné3) území obcí
a)  provádět veškeré mýtní a předmýtní těžby a mechanizované práce v pěstební činnosti v lesních porostech v okolí známých obsazených hnízd včelojeda lesního, ve vzdálenosti menší než 200 m, v době od 1. května do 15. srpna a orla mořského, ve vzdálenosti menší než 300 m, v době od 1. ledna do 15. července,
b)  měnit druh pozemků a způsoby jejich využití4) ,
c)  nově umisťovat myslivecká zařízení ve vzdálenosti menší než 200 m od známých hnízd včelojeda lesního a ve vzdálenosti menší než 300 m od známých hnízd orla mořského.
(2)  Předchozí souhlas příslušného orgánu ochrany přírody není třeba
a)  k činnostem podle odstavce 1 písm. a) a c) v případě opatření, jimiž se předchází nebo brání působení škodlivých činitelů na les, a k opatřením při vzniku mimořádných okolností a nepředvídaných škod v lese podle zvláštního právního předpisu5) ,
b)  při realizaci činností k zajištění provozní způsobilosti pozemní komunikace6) ,
c)  k činnostem podle odstavce 1, jestliže se jedná o činnosti prováděné dle zvláštních právních předpisů7) na území stanoveného dobývacího prostoru a výhradních ložisek,
d)  k činnostem podle odstavce