Input:

607/2004 Sb., Nařízení vlády, kterým se vymezuje Ptačí oblast Údolí Otavy a Vltavy Garance

č. 607/2004 Sb., Nařízení vlády, kterým se vymezuje Ptačí oblast Údolí Otavy a Vltavy
NAŘÍZENÍ VLÁDY
ze dne 27. října 2004,
kterým se vymezuje Ptačí oblast Údolí Otavy a Vltavy
Vláda nařizuje podle § 45e odst. 1 a 2 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění zákona č. 218/2004 Sb.:
§ 1
Předmět úpravy
(1)  Vymezuje se Ptačí oblast Údolí Otavy a Vltavy (dále jen „ptačí oblast”).
(2)  Předmětem ochrany ptačí oblasti jsou populace výra velkého (Bubo bubo) a kulíška nejmenšího (Glaucidium passerinum) a jejich biotopy.
(3)  Cílem ochrany ptačí oblasti je zachování a případně obnova ekosystémů významných pro druhy ptáků podle odstavce 2 v jejich přirozeném areálu rozšíření a zajištění podmínek pro zachování populací těchto druhů ve stavu příznivém z hlediska ochrany.
§ 2
Vymezení ptačí oblasti
(1)  Ptačí oblast se rozkládá na území Jihočeského a Středočeského kraje, v katastrálních územích Bohostice, Borečnice, Branice, Cerhonice, Dědovice, Dolní Ostrovec, Držov, Holušice u Kozárovic, Horní Ostrovec, Chrást u Zahořan, Jetětice, Jickovice, Kamenná u Bohostic, Klučenice, Kostelec nad Vltavou, Kozárovice, Kožlí u Orlíka, Kučeř, Květov, Louka nad Otavou, Malčice u Mirotic, Nevězice, Nová Ves u Čížové, Orlické Zlákovice, Orlík nad Vltavou, Osek u Milevska, Oslov, Podskalí I, Podskalí II, Probulov, Rukáveč, Smetanova Lhota, Sobědraž, Stehlovice, Těchnice, Tukleky u Oslova, Varvažov, Vlastec, Voltýřov, Vráž u Písku, Vůsí, Zahrádka u Kovářova, Zbenické Zlákovice, Zbonín, Zlivice a Zvíkovské Podhradí.
(2)  Územní vymezení a popis hranice ptačí oblasti jsou obsaženy v příloze č. 1 k tomuto nařízení, orientační grafické znázornění ptačí oblasti je obsaženo v příloze č. 2 k tomuto nařízení.
(3)  Mapové podklady v měřítku 1 : 50 000, v nichž je zakresleno území ptačí oblasti, jsou uloženy v ústředním seznamu ochrany přírody1) a v elektronické podobě na Ministerstvu životního prostředí, Krajském úřadu Jihočeského kraje a Krajském úřadu Středočeského kraje a obecních úřadech obcí s rozšířenou působností, v jejichž správním obvodu se ptačí oblast nachází.
§ 3
Činnosti, ke kterým je třeba souhlas orgánu ochrany přírody
(1)  Jen s předchozím souhlasem příslušného orgánu ochrany přírody2) lze v ptačí oblasti, mimo současně zastavěné a zastavitelné3) území obcí,
a)  provádět veškeré mýtní a předmýtní těžby a mechanizované práce v pěstební činnosti v lesních porostech v době od 15. února do 30. května ve vzdálenosti menší než 200 m od známého hnízdiště výra velkého,
b)  měnit druh pozemků a způsob jejich využití4) ,
c)  provádět leteckou aplikaci biocidů,
d)  nově umisťovat stavby a myslivecká zařízení ve vzdálenosti menší než 200 m od známých hnízdišť výra velkého,
e)  vytyčovat mimo stávající komunikace nové turistické stezky5) ,
f)  provádět horolezeckou činnost.
(2)  Předchozí souhlas příslušného orgánu ochrany přírody není třeba
a)  k opatřením, jimiž se předchází nebo brání působení škodlivých činitelů na les, a k opatřením při vzniku mimořádných okolností a nepředvídaných škod v lese podle zvláštního právního předpisu6) ,
b)  při realizaci činností k zajištění provozní způsobilosti pozemní