Input:

606/2004 Sb., Nařízení vlády, kterým se vymezuje Ptačí oblast Rožďalovické rybníky Garance

č. 606/2004 Sb., Nařízení vlády, kterým se vymezuje Ptačí oblast Rožďalovické rybníky
NAŘÍZENÍ VLÁDY
ze dne 27. října 2004,
kterým se vymezuje Ptačí oblast Rožďalovické rybníky
Vláda nařizuje podle § 45e odst. 1 a 2 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění zákona č. 218/2004 Sb.:
§ 1
Předmět úpravy
(1)  Vymezuje se Ptačí oblast Rožďalovické rybníky (dále jen „ptačí oblast”).
(2)  Předmětem ochrany ptačí oblasti jsou populace motáka pochopa (Circus aeruginosus) a jeřába popelavého (Grus grus) a jejich biotopy.
(3)  Cílem ochrany ptačí oblasti je zachování a obnova ekosystémů významných pro druhy ptáků podle odstavce 2 v jejich přirozeném areálu rozšíření a zajištění podmínek pro zachování populací těchto druhů ve stavu příznivém z hlediska ochrany.
§ 2
Vymezení ptačí oblasti
(1)  Ptačí oblast se rozkládá na území Středočeského a Královéhradeckého kraje, v katastrálních územích Běchary, Brodek, Břístev, Budčeves, Činěves, Dymokury, Hasina, Cholenice, Chotěšice, Kopidlno, Křešice u Psinic, Ledečky, Malá Strana u Chotěšic, Městec Králové, Mlýnec u Kopidlna, Nečas, Nouzov u Dymokur, Nové Zámky, Podolí u Rožďalovic, Rožďalovice, Svídnice u Dymokur, Vinice u Městce Králové, Záhornice u Městce Králové a Zámostí u Rožďalovic.
(2)  Územní vymezení a popis hranice ptačí oblasti jsou obsaženy v příloze č. 1 k tomuto nařízení, orientační grafické znázornění oblasti je obsaženo v příloze č. 2 k tomuto nařízení.
(3)  Mapové podklady v měřítku 1 : 25 000, v nichž je zakresleno území ptačí oblasti, jsou uloženy v ústředním seznamu ochrany přírody1) a v elektronické podobě na Ministerstvu životního prostředí, Krajském úřadu Středočeského kraje a Krajském úřadu Královéhradeckého kraje a obecních úřadech obcí s rozšířenou působností, v jejichž správním obvodu se ptačí oblast nachází.
§ 3
Činnosti, ke kterým je třeba souhlas orgánu ochrany přírody
(1)  Jen s předchozím souhlasem příslušného orgánu ochrany přírody2) lze v ptačí oblasti, mimo současně zastavěné a zastavitelné3) území obcí,
a)  měnit druh pozemků a způsoby jejich využití4) ,
b)  vstupovat do litorálních porostů rybníků v období od 1. března do 31. července, kromě vlastníků a nájemců pozemků a uživatelů honitby za účelem péče o vypuštěné kachny,
c)  měnit výši vodní hladiny rybníků, kromě rybníků Bílek a Nouzov, od 1. března do 31. července o více než 20 cm v časovém úseku kratším než 14 dnů,
d)  při obhospodařování rybníků používat biocidy,
e)  odstraňovat litorální porosty,
f)  zavádět faremní chovy vodní drůbeže,
g)  hnojit rybníky a louky kejdou,
h)  vytyčovat nové turistické, cykloturistické a jezdecké stezky5) ,
i)  umisťovat turistická, sportovní a rekreační zařízení,
j)  pořádat cyklistické, motocyklové a automobilové soutěže,
k)  provádět činnosti vyvolávající změnu výše ustálené hladiny povrchové a podzemní vody, která by mohla způsobit změnu biotopu druhu, pro který je ptačí oblast zřízena.
(2)  Předchozí souhlas příslušného orgánu ochrany přírody není třeba
a)  k činnostem podle odstavce 1 písm. k), jde-li o postup v souladu s manipulačními řády vodních děl6) ,
b)  k činnostem uvedeným v odstavci 1 písm. c) v