Input:

28/1976 Sb., Vyhláška ministra zahraničních věcí o Smlouvě mezi Československou socialistickou republikou a Polskou lidovou republikou o změně průběhu státních hranic a o některých dalších otázkách souvisejících s výstavbou a provozem polské přehrady na Dunajci Garance

č. 28/1976 Sb., Vyhláška ministra zahraničních věcí o Smlouvě mezi Československou socialistickou republikou a Polskou lidovou republikou o změně průběhu státních hranic a o některých dalších otázkách souvisejících s výstavbou a provozem polské přehrady na Dunajci
VYHLÁŠKA
ministra zahraničních věcí
ze dne 12. března 1976
o Smlouvě mezi Československou socialistickou republikou a Polskou lidovou republikou o změně průběhu státních hranic a o některých dalších otázkách souvisejících s výstavbou a provozem polské přehrady na Dunajci
Dne 21. března 1975 byla ve Varšavě podepsána Smlouva mezi Československou socialistickou republikou a Polskou lidovou republikou o změně průběhu státních hranic a o některých dalších otázkách souvisejících s výstavbou a provozem polské přehrady na Dunajci.
Se Smlouvu vyslovilo souhlas Federální shromáždění Československé socialistické republiky a president republiky ji ratifikoval. Ratifikační listiny byly vyměněny v Praze dne 13. února 1976.
Podle svého článku 5 vstoupila Smlouva v platnost dnem 14. března 1976.
Slovenské znění Smlouvy se vyhlašuje současně.1*) *)
 
Ministr:
Ing. Chňoupek v. r.
 
SMLOUVA
mezi Československou socialistickou republikou a Polskou lidovou republikou o změně průběhu státních hranic a o některých dalších otázkách souvisejících s výstavbou a provozem polské přehrady na Dunajci
President Československé socialistické republiky a Státní rada Polské lidové republiky vedeni přáním vytvořit v duchu vzájemného porozumění potřebné předpoklady pro výstavbu a provoz polské přehrady na Dunajci rozhodli se uzavřít tuto Smlouvu a za tím účelem jmenovali svými zmocněnci:
president Československé socialistické republiky
Františka Hagaru, ministra lesního a vodního hospodářství Slovenské socialistické republiky,
Státní rada Polské lidové republiky
Jerzyho Maciaka, náměstka ministra zemědělství,

kteří v výměně plných mocí, jež byly shledány v dobré a náležité formě, dohodli se na těchto ustanoveních:
Článek 1
(1)  Průběh československo-polských státních hranic se mění v prostoru československé obce Lysá nad Dunajcem, okres Poprad a polské obce Sromowce Wyžne, okres Nowy Targ a československé obce Lenártov, okres Bardejov a polské obce Wojkowa, okres Nowy Sacz.
(2)  Průběh státních hranic od hraničního znaku 114/7 až po hraniční znak II/118 (Hraniční úsek II) v prostoru československé obce Lysá nad Dunajcem, okres Poprad a polské obce Sromowce Wyžne, okres Nowy Targ určují tyto hraniční a měřické dokumenty:
a)  protokolární popis průběhu hraniční čáry s tabulkou číselných údajů, listy číslo II/35 a II/36,
b)  náčrt průběhu hraniční čáry v měřítku 1:5000, listy číslo II/35 a II/36,
c)  přehled kladu náčrtů průběhu hraniční čáry v měřítku 1:50 000 pro hraniční úsek II, list číslo 2,
d)  plán plochy státního území Československé socialistické republiky připadajícího Polské lidové republice v měřítku 1:2500.
(3)  Průběh státních hranic od hraničního znaku 278/8 po hraniční znak