Input:

246/1997 Sb., Sdělení Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Smlouvy mezi Českou republikou a Slovenskou republikou o společných státních hranicích, ve znění účinném k 1.4.2011 Garance

č. 246/1997 Sb., Sdělení Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Smlouvy mezi Českou republikou a Slovenskou republikou o společných státních hranicích, ve znění účinném k 1.4.2011
SDĚLENÍ
Ministerstva zahraničních věcí
Ve znění:
Předpis č.
K datu
Poznámka
316/1999 Sb.
(k 25.7.1997)
doplňuje
33/2011 Sb.m.s.
(k 1.4.2011)
mění, celkem 23 novelizačních bodů
Ministerstvo zahraničních věcí sděluje, že dne 4. ledna 1996 byla v Židlochovicích podepsána Smlouva mezi Českou republikou a Slovenskou republikou o společných státních hranicích.
Se Smlouvou vyslovil souhlas Parlament České republiky a prezident republiky ji ratifikoval. Ratifikační listiny byly vyměněny v Bratislavě dne 25. června 1997.
Smlouva na základě svého článku 38 vstoupila v platnost dnem 25. července 1997. Tímto dnem pozbyla platnosti Smlouva mezi Českou republikou a Slovenskou republikou o generelním vymezení společných státních hranic ze dne 29. října 1992, vyhlášená pod č. 229/1993 Sb.
České znění Smlouvy se vyhlašuje současně.
SMLOUVA
mezi Českou republikou a Slovenskou republikou o společných státních hranicích
Česká republika a Slovenská republika (dále jen „smluvní strany”),
realizujíce zásady a cíle Smlouvy mezi Českou republikou a Slovenskou republikou o dobrém sousedství, přátelských vztazích a spolupráci, podepsané dne 23. listopadu 1992 v Bratislavě,
vedeny přáním určit společné státní hranice a usilujíce o udržování jejich zřetelného průběhu,
se dohodly takto:
ČÁST PRVNÍ
PRŮBĚH A VYZNAČENÍ SPOLEČNÝCH STÁTNÍCH HRANIC
Článek 1
Státní hranice mezi Českou republikou a Slovenskou republikou (dále jen „státní hranice”) jsou plochou, která vertikálně prochází hraniční čarou po zemském povrchu a odděluje území obou států, jejich vzdušný prostor, prostor pod zemským povrchem, nadzemní a podzemní stavby a zařízení všeho druhu.
Článek 2
(1)  Státní hranice jsou nepohyblivé a probíhají od bodu styku státních hranic smluvních stran a Polské republiky až k bodu styku státních hranic smluvních stran a Rakouské republiky tak, jak byly určeny k 25. červenci 1997 a jsou znázorněny v hraničním dokumentárním díle, které tvoří přílohu I této smlouvy a je její nedílnou součástí. Výjimkou je úsek státních hranic na soutoku hraničního vodního toku Morava s vodním tokem Dyje od nepohyblivého bodu střednice koryta hraničního vodního toku Morava, ležícího na spojnici hraničních znaků 41C a 41S, k bodu určenému střednicí koryta hraničního vodního toku Morava, ležícího na spojnici hraničních znaků 41S a 41Ö, v kterém jsou státní hranice pohyblivé a přizpůsobují se postupným přirozeným změnám polohy koryta hraničního vodního toku Morava.
(2)  Hraniční dokumentární dílo tvoří:
a)  Zpráva o vyhotovení hraničního dokumentárního díla,
b)  Hraniční mapy,
c)  Popis státních hranic,
 
d)  Seznam hraničních vodních toků,
e)  Seznam hraničních cest,
f)  Seznam souřadnic a výšek,
 
Článek 3
(1)  Změny průběhu státních hranic k 25. červenci 1997 v porovnání se stavem k 1. lednu 1993 jsou popsány a graficky znázorněny v dokumentaci Změn průběhu česko-slovenských státních hranic, která tvoří přílohu II této smlouvy a je její nedílnou součástí.
(2)  Dokumentaci Změn průběhu česko-slovenských