Input:

107/1980 Sb., Vyhláška ministra zahraničních věcí o Dohodě o ekonomické, vědecké a technické spolupráci mezi vládou Československé socialistické republiky a Federální vojenskou vládou Nigerijské federativní republiky Garance

č. 107/1980 Sb., Vyhláška ministra zahraničních věcí o Dohodě o ekonomické, vědecké a technické spolupráci mezi vládou Československé socialistické republiky a Federální vojenskou vládou Nigerijské federativní republiky
VYHLÁŠKA
ministra zahraničních věcí
ze dne 27. června 1980
o Dohodě o ekonomické, vědecké a technické spolupráci mezi vládou Československé socialistické republiky a Federální vojenskou vládou Nigerijské federativní republiky
Dne 12. března 1979 byla v Lagosu podepsána Dohoda o ekonomické, vědecké a technické spolupráci mezi vládou Československé socialistické republiky a Federální vojenskou vládou Nigerijské federativní republiky. Dohoda vstoupila v platnost na základě svého článku XII dnem 14. prosince 1979.
Český překlad textu Dohody se vyhlašuje současně.
 
Ministr:
Ing. Chňoupek v. r.
 
DOHODA
o ekonomické, vědecké a technické spolupráci mezi vládou Československé socialistické republiky a Federální vojenskou vládou Nigerijské federativní republiky.
Vláda Československé socialistické republiky a Federální vojenská vláda Nigerijské federativní republiky, dále nazývané „smluvní strany”, přejíce si posílit pouta přátelství, podpořit a rozšířit hospodářskou, vědeckou a technickou spolupráci mezi oběma zeměmi v co nejširší možné míře,
majíce na vědomí výhody vyplývající pro obě smluvní strany z této spolupráce,
dohodly se takto:
Článek I
Smluvní strany budou spolupracovat a podporovat jedna druhou, v rámci svých možností, schopností a zdrojů, při řešení problémů hospodářského, vědeckého a technického rázu na základě rovnosti a vzájemné výhodnosti, při využívání nejnovějších poznatků vědy a techniky, s cílem podpořit další hospodářský rozvoj svých zemí.
Článek II
Oblasti spolupráce zmíněné v článku I budou zahrnovat zejména:
a)  Zřizování a rozvoj různých průmyslových oborů, jako např. metalurgie, energetika, textilní, chemický a potravinářský průmysl, zemědělství a kooperaci ve vybraných strojírenských odvětvích, atd.
b)  Zřizování a provozování smíšených československo-nigerijských průmyslových společností, obchodních, technických služeb a konzultačních kanceláří.
c)  Vytváření podmínek pro průzkumy, geologické studie, úvodní studie, průzkum a provádění základních projektů.
d)  Poskytování konzultačních služeb.
e)  Výměnu expertů a poradců, školení místních pracovníků.
f)  Výměnu a nákup licencí, vědeckého a technického know-how.
g)  Organizování studijních kursů a seminářů týkajících se oblastí spolupráce zmíněných v odstavcích a) až d) výše.
h)  Organizování výstav.
i)  Navázání úzké spolupráce mezi příslušnými bankovními institucemi obou zemí.
j)  Jakoukoliv další formu spolupráce, která může být dohodnuta oběma smluvními stranami.
Článek III
(1)  Hospodářská a technická spolupráce u hlavních projektů tak, jak je uvažováno v článku II, bude uskutečňována ve smyslu dohod a kontraktů, uzavíraných v souladu s ustanoveními platných dohod, existujícími mezi oběma smluvními stranami.
(2)  Podniky obou smluvních stran mají možnost účastnit se